Bizimle iletişim kur
Amanda Cho

Telefon numarası : +86 15982044032

Naber : +8615982044032

Lazer biliyor musunuz? Lazerler uzun zamandır hayatlarımızla bağlantılı

February 26, 2020

Lazer biliyor musunuz? Aslında, lazerler uzun zamandan beri hayatımıza girdi. Lazer, atom enerjisini, bilgisayarları ve yarı iletkenleri takip eden 20. yüzyıldan beri önemli bir insani gelişme. Buna "en hızlı bıçak", "en doğru cetvel", "en parlak ışık" ve "garip lazer" denir. ", Parlaklığı güneş ışığının yaklaşık 10 milyar katı. Lazer prensibi ünlü fizikçi Einstein tarafından keşfedildi.

Lazer ve sıradan ışık esasen aynıdır, her ikisi de elektromanyetik dalgalardır ve yayılma hızı 300.000 km / s'dir. Bununla birlikte, lazer ışığının oluşumu ve emisyon davranışı normal ışıktan farklıdır. Lazer ışığı, bir madde moleküler doğal salınım frekansıyla aynı enerji tarafından uyarıldığında üretilen, ıraksak olmayan güçlü bir ışıktır. Peki, lazer ve sıradan ışık arasındaki fark nedir?
Birincisi, lazer ışığı uyarma ile üretilirken, sıradan ışık fotonlardan oluşur.
İkincisi, lazer güçlü ışık yaymaya yönlendirilir ve genel ışık kaynağı her yöne yayılır ve mesafe arttıkça yoğunluk yavaş yavaş azalır; lazer tarafından yayılan lazer, doğal olarak bir yönde yayılır.
Üçüncüsü, lazer son derece parlaktır ve nesneleri uzun mesafelerde aydınlatabilir. Bilim adamları tarafından yakut lazerler kullanarak yayılan sıradan lazerler, ayda yaklaşık 0.02 lüks, parlak kırmızı renklerle aydınlık üretir ve lazer noktası çıplak gözle görülebilir. Bununla birlikte, en güçlü projektör, insan gözü tarafından algılanamayan ayı aydınlatmak için kullanılır.
Dördüncüsü, lazer tek renkli bir ışıktır ve rengi lazeri yayan aktif maddenin dalga boyuna bağlıdır. Bir yakutu uyarmak derin bir gül lazer ışını üretebilir. / 1、Lazerler ve hayatlarımız
Lazer teknolojisi ışık, elektrik, malzeme ve tespit gibi birçok disiplini içerir. Her ne kadar üst düzey bilimsel araştırmalardan doğmuş olsa da, uzun zamandır gizemden kayboldu ve zaten hayatımıza girdi.
1 、 Tıbbi Alan
Lazerler, çilleri, yaşlılık lekelerini, dövme çıkarma, göz kalemi yıkama, kaş yıkama, yara izi tedavisi vb.Gibi güzellik endüstrisinde giderek daha fazla kullanılmaktadır; lazer cerrahisi hastaneye yatış, küçük cerrahi insizyonlar, operasyon sırasında kanama ve hafif travma gerektirmez; Vasküler cilt hastalıklarının tedavisi için, çevredeki komşu dokuları etkilemeden son derece hassas ve güvenlidir.

2 、 Lazer iletişimi
Lazer iletişimi, atmosferik alanda lazer iletimi için bir iletişim yöntemini ifade eder. İlk olarak, bilgi bir elektrik sinyaline dönüştürülür, bu daha sonra bir ışık modülatörü tarafından bir lazer tarafından üretilen bir lazer ışını üzerine modüle edilir, daha sonra bir optik anten yoluyla iletilir. Atmosferik lazer iletişimi büyük bir kapasiteye ve iyi bir gizliliğe sahiptir ve elektromanyetik girişimden etkilenmez.
3 、 lazer hız ölçümü
Ölçülen nesne üzerinde belirli bir zaman aralığı ile iki kez lazer aralığı gerçekleştirin, ölçülen nesnenin süre boyunca hareket mesafesini ve ölçülen nesnenin hareket hızını elde edin.